Porovnání materiálu tašek: igelitové, papírové, bavlněné

Avatar
Taškahned cz
25.11.2022

Papírové tašky jsou na rozdíl od igelitek zhotoveny z přírodně recyklovatelného materiálu, ze sulfátového či kraftového papíru nebo textilních vláken. Navíc možnost ekologického potisku vodními barvami. Papírové tašky nemusí být jen v „přírodní“ hnědé barvě, ale v elegantní bílé nebo jiném barevném odstínu. Papírové tašky jsou cenově srovnatelné s taškami igelitovými. Přečtěte si více o rozdílech mezi těmito rozdílnými materiály.

Plastové tašky jsou obtížně rozložitelné

Plastový odpad se v přírodě rozkládá desítky až stovky let. Přitom rozklad jedné plastové tašky se odhaduje na 25 let. Pokud je však vyrobena z polyethylenu, polypropylenu či polyesterových vláken, rozkládá se až 500 let.

Většina plastových tašek končí mimo recyklační kontejner

Ačkoli někteří z nás usilovně třídí, naprostá většina plastových tašek končí mimo recyklační kontejnery. A co hůř, některé z nich končí mimo jakékoli kontejnery. Následně se hromadí v přírodě, kde se rozkládají stovky let. A navíc obsahují nebezpečné látky, které se z nich do přírody uvolňují.

Plastové tašky přispívají k produkci mikroplastů v oceánech

Plastové tašky spolu s dalším plastovým odpadem zamořují přírodu včetně řek nebo oceánů, kde přispívají k produkci mikroplastů. Mikroplasty následně konzumují mořští živočichové, kteří se čas od času objevují také na našem jídelníčku. Mikroplasty, které zkonzumuje, mohou mít následně negativní dopad na naše zdraví.

Plastové tašky se vyrábí z neobnovitelného zdroje

Výroba plastových tašek je postavena na zpracování ropy, ze které se získává polyethylen, polypropylen, igelit a další druhy plastů. Zásoby ropy jsou však omezené a velmi rychle se tenčí. Plýtvání tímto neobnovitelným zdrojem na výrobu plastových tašek, které zákazník často použije pouze jednou, je proto naprosto neomluvitelné.

Výroba plastových tašek není ekologická

Při výrobě plastových tašek dochází k produkci skleníkových plynů a polutantů. Mezi polutanty patří například síra, která se následně podílí na vzniku kyselých dešťů.

Oblíbené papírové tašky

Papírová taška hnědá Krafter 18x9x22 DAHN01

2.10 CZK

Papírová taška bílá ExtraTWIST 18x8x24 ETBI01

3.00 CZK

Papírová taška hnědá ExtraTWIST 22x10x35 ETHN03

3.40 CZK

Papírová taška hnědá Topcraft 26x10x33 TCHN04

3.90 CZK

Papírová taška hnědá Siena 26x12x34 MPHN02

19.90 CZK

Dárková taška Brown 25x11x36 G033

23.90 CZK
Ekologické řešení – papírové tašky Disponujeme širokou nabídkou papírových tašek skladem, které jsou cenově srovnatelné s taškami igelitovými. Na rozdíl od igelitek jsou však papírové tašky zhotoveny z přírodně recyklovatelného materiálu, ze sulfátového či kraftového papíru nebo textilních vláken. Navíc možnost ekologického potisku vodními barvami. Papírové tašky nemusí být jen v „přírodní“ hnědé barvě, ale v elegantní bílé nebo jiném barevném odstínu.

Sdílejte článek

Související

Oblíbené bavlněné tašky

Vybírat můžete z naturální, bílé a dalších odstínů bavlněných tašek. Všechny tašky jsou vyrobeny ze 100 % bavlny. Díky nízké gramáži jsou bavlněné tašky příjemné na dotek a lépe se skládají do malého balíčku. Mají 70 cm dlouhá ucha v barvě tašky přišitá křížovým stehem. Rozměr 38x42 cm a nosnost 12 kilogramů je dostatečný pro odnos jakéhokoliv nákupu, zboží nebo osobních věcí. Bavlněné tašky vám můžeme potisknout jednou až třemi barvami. Min. odběr bavlněných tašek je 30 kusů.

E-book ke stažení

Stáhněte si průvodce objednání tašek s potiskem

Kontaktujte nás

Jsme připraveni být nápomocni při výběru vhodné tašky a jejího potisku logem nebo jinou grafikou. Můžete poptávat nejen bavlněné tašky a batůžky, ale i tašky papírové, luxusní, laminované, tašky na víno, na menu box, dárky, rozvozy apod. Na poptávku reagujeme rychle, cenovou kalkulaci odesíláme obratem (PO - PÁ 9:00 - 17:00).

Vlastní potisk:
  • Maximální velikost souborů překročena.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Co bude následovat po odeslání formuláře?